Club Committees 2017

Board of Management
                                            Chairperson:              Mr G. Van Haren
                                            Vice Chairperson:      Mrs K. Ole
                                            Secretaries:                Mr G. Mallett & Mrs H. Schmidt
                                            Treasurer                    Mr D. Petersen
                                            Mens President         Mr J. Clough
                                            Ladies President       Mrs S. Sparke         
Mens Division 

Patron                                      H. Sparke
President                                 J. Clough
Immediate Past President    R. Moisel
Snr. Vice President                J. Francis
Jnr. Vice President                 R. Ribbans
Secretary                                G. Mallett
Ass. Secretary                        R. Ribbans
Games Director                     M. Ole
Selectors                                 M.Ole, F.Millerick, V. Schmidt
Grants & Projects                  A. Edgerton, G. Van Haren
Greens Director                     B. Hoffstetter
Committee                              G.Van Haren, D. Petersen,
                                                 F. Millerick, V. Schmidt
                                                 K. Bolan, W. George
Delegates                                J. Clough, R.Ribbans, 
                                                  F.Millerick


Ladies Division

Patroness                                 B.Pershouse
President                                  S. Sparke
Immediate Past President    C. Marcinkus
Snr. Vice President                 M. Petersen
Secretary                                  H. Schmidt
Ass. Secretary                          C. Marcinkus
Games Directory                     B. Elworthy
Ass. Games Director               K. Ole
Selectors/Graders                   B.Elworthy, K.Ole, G.Roberts
                                                   L. Scougall
Committee                                S.Gastaldon, D. Francis,
                                                   J. Burmeister, R.Peaty
Delegates                                 S. Sparke, H. Schmidt
                                                    M. Petersen.